Podróże do winnic

TYDZIEŃ POŚRÓD SYCYLIJSKICH WINNIC !

Czas trwania:

25.05- 01.06. 2013

Dojazd:

Wylot z Krakowa do Trapani

Plan wycieczki:

I dzień (przylot):

Zbiórka we Wrocławiu, transfer busem na lotnisko w Krakowie, wylot do Trapani. Po przylocie na lotnisko w Trapani transfer busem do agroturystyki w miejscowości Marsala. Kolacja, wolny wieczór.

II dzień (zwiedzanie miasta Trapani)

Śniadanie w gospodarstwie agroturystycznym.

Spotkanie o godzinie 10.00, przejazd do miejscowości Trapani.

Najważniejszym zabytkiem Trapani jest sanktuarium Santuario dell’Annunziata z XIV wieku. Kościół przebudowany w stylu barokowym w XVII wieku zachował swoje pierwotne gotyckie drzwi i okna. Cappella della Madonna, za ołtarzem, kryje największy skarb mieszkańców Trapani rzeźbę Madonna di Trapani, uważaną za dzieło Nino Pisano.

Wizyta w Cattedrale di San Lorenzo. Kościół charakteryzuje oryginalna, barokowa fasada z XVI wieku, skonstruowana z łuków. We wnętrzu można podziwiać obraz przedstawiający ukrzyżowanie Jezusa pędzla Van Dyck’a.

Wieczorem degustacja miejscowego wina wraz z posiłkiem.

III dzień (Zwiedzanie miasta Marsala)

Śniadanie w gospodarstwie agroturystycznym, o godzinie 10.00 zbiórka oraz rozpoczęcie zwiedzania miasta. Wizyta na wyspie San Pantaleo, położonej ok. kilometra od brzegu zachodniej Sycylii (najbliższym miastem wyspy jest Marsala), gdzie znajduje się Fenicka osada Mozia, co oznacza „wrzeciono”, którego używano do przędzenia purpury, głównego produktu ksportowego wioski.

Kolejnym punktem dnia będzie obserwacja procesu odzyskiwania soli morskiej. Na wybrzeżu pomiędzy Tramani a Marsalą znajduje się wiele wiatraków napędzających pompy tłoczące wodę morska do basenów salin. Wiatraki te obecnie jeden po drugim są restaurowane a saliny przezywają swoją świetność.

W godzinach popołudniowych wizyta w winnicy Florio, stworzonej w 1833 roku przez Vincenzo Florio, który zakupił teren pomiędzy Ingham-Whitakera a Woodhouse, na którym powstała winnica.

IV dzień( Sciacca)

Śniadanie w gospodarstwie agroturystycznym, zbiórka o godzinie 10.00, transfer z Marsali do Sciacca (30 min).

Po przybyciu wizyta w winnicy Puleo, degustacja miejscowego wina, a następnie zwiedzanie miasta Sciacca

W godzinach popołudniowych wizyta w winnicy Sciacca Terme.

Nocleg w gospodarstwie turystycznym Sciacca Terme

V dzień( Sciacca/Menfi)

Śniadanie w gospodarstwie agroturystycznym, zbiórka o godzinie 10.00, transfer z Sciacca do Menfi.

Zwiedzanie miasta Menfi położonego na zachodnim wybrzeżu Sycylii. Miasto obfituje w zabytki kultury sakralnej m.in. Chiesa Sant’Antonio di Padova (1662), Chiesa di San Giuseppe (1715), Chiesa del Purgatoro, a jego charakterystycznym punktem jest wieża Torre di Porto Palo, wzniesiona w XVI wieku w celach obronnych miasta.

Wizyta w Cantine Settesoli, największej winnicy na Sycylii, założonej w 1958 roku, a obecnie przetwarzającej ponad 50.000 ton winogron rocznie w 4 zakładach produkcyjnych.

Ostatnim punktem tego dnia będzie przejazd do miasta Ribera oraz jego zwiedzanie.

Transfer do Sciacca oraz nocleg w gospodarstwie agroturystycznym Montalbano.

VI dzień( Sciacca/Agrigento)

Po śniadaniu pierwszym punktem wycieczki w tym dniu będzie zwiedzanie Agrigento, starożytnego miasta założonego w 582 r. p.n.e. przez mieszkańców Gelai oraz greckich kolonistów. Największą atrakcją turystyczną miasteczka jest strefa archeologiczna wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

W godzinach popołudniowych zaplanowana jest wizyta w winnicy La Torre w Racalmute.

VII dzień (Agrigento/Riesi)

Po śniadaniu udamy się do kantyny La Vite w Riesi, gdzie odbędzie się degustacja win wraz z posiłkiem.W godzinach popołudniowych zwiedzanie miasta, a następnie powrót do Agrigento.

Wieczór pozostawiamy do Państwa dyspozycji.

Nocleg w B&B Villa Diana w Agrigento

VIII dzień(Agrigento/Trapani)

W ostatni dzień udamy się do miasta Erice, gdzie pozostaniemy do godziny 18.00. Jest to miasteczko turystyczne, a jego największa atrakcją są pozostałości zamku usytuowanego na urwisku, z którego rozciąga się panorama miasta Trapani, w tle widoczne są wyspy Egady.

W Erice mieści się muzeum im. A. Cordici, którego zbiory obejmują archeologiczne wykopaliska od prehistorii po czasy rzymskie. Znajduje się tu m.in. głowa Afrodyty z V-IV wieku p.n.e., zbiór monet, kolekcja płócien z XVII – XIX w. oraz marmurowa rzeźba Zwiastowanie, przypisywana Antonello Gaginiemu.

O godzinie 18 nastąpi przejazd na lotnisko w Trapani, a następnie wylot do Krakowa o godzinie 20.45. Po wylądowaniu o 23.30 zapewniony jest transfer z Krakowa do Wrocławia (w cenę nie jest wliczony koszt transportu z Wrocławia do Krakowa i z Krakowa do Wrocławia).

ZAPRASZAMY !

WYCIECZKA APULIA 13-20 maj 2011

Po raz kolejny mamy zaszczyt zaprosić Państwa na niezapomnianą podróż do Italii. Tym razem udamy się szlakiem winnic znajdujących się w przepięknym regionie południowych Włoch- Apulii gdzie produkowane jest słynne Primitivo, które będą Państwo mieli okazję skosztować podczas licznych

degustacji.
Pobyt umili Państwu wypoczynek nad Morzem Jońskim oraz zwiedzanie
nieodkrytych jeszcze miejscowości regionu Apulia. Na koniec wycieczki
proponujemy pełen wrażeń dzień spędzony w Rzymie.  Planowany termin podróży to 13 maj 2011-20 maj 2011.W przypadku pytań proszę kontaktować się droga e-mail info@winefoodcenter.pl lub telefonicznie pod numery: 797197330 lub 71 336 66 22
Zapraszamy!

Wine&Food Center

Szlakiem winnic włoskiego regionu Apulia

Apulia (Pulia) zajmuje obcas Włoch – długie pasmo lądu, liczące 400 km. Prowincja, podobnie jak Kalabria i Sycylia, zawsze miała duże znaczenie strategiczne. Dzisiaj czyste morze i słoneczna pogoda przyciągają rzesze turystów, ale wciąż można tu znaleźć spokojne zakątki. Miejscowości regionu przeżywają rozkwit, w dawnych masseriach (starożytne białe domostwa) powstają luksusowe hotele, a na wsiach zapraszają gospodarstwa agroturystyczne ukryte pośród gajów oliwnych i sadów i winnic.

PROGRAM WYCIECZKI

Piątek 13 maj 2011

Wylot z Pragi 14.45

Apulia.Przylot do Bari 16.30

19.00 Przyjazd i zakwaterowanie  w winnicy Masseria Bosco.

20.00 kolacja w winnicy.

Po kolacji czas wolny, odpoczynek po podróży, zwiedzanie okolicy.

Winnica w której się znajdujemy Masseria Bosco położona jest w bardzo malowniczej okolicy. Jest to idealne miejsce by cieszyć się spokojem i podziwiać wszystkie kolory i smaki Apuli.

Sobota 14 maj 2011

Zwiedzanie winnicy Masseria Bosco. Degustacja wina Primitivo de Manduria (słodkie wino z dużą zawartością alkoholu). Następnie, relaks przy basenie w hotelu. Wolny czas mogą Państwo poświęcić na zwiedzanie miasteczka Avetrana należącego do Powiatu Tarent, przepełnionego pięknymi budowlami z kamienia w tym :

  • Balcone palazzo Torricelli Avetrana
  • Campanile Chiesa Avetrana
  • Torreorologio Avetrana

Niedziela 15 maj 2011

Dzień spędzony na pięknym Wybrzeżu Jońskim na pewno długo pozostanie w Państwa pamięci. Spacer promenadą który oferuje zapierające dech w piersiach widoki, zwiedzanie portu wojennego i portu handlowego to tylko nieliczne z atrakcji jakich oferuje Państwu miasto Tarent.

Poniedziałek 16 maj 2011

Wizyta w winnicy Botrugno w Brindisi gdzie mogą Państwo skosztować win m.in. Aurora Brindisi, Ottavianello, Patrunu ro Negroamaro. Brindisi to miasto portowe w regionie Apulia, w prowincji Brindisi. Przyciąga turystów interesującymi zabytkami starożytności, które dotrwały do czasów współczesnych.

Wtorek 17 maj 2011

Wizyta w winnicy z XVIIIwieku Rosa del Salice której właścicielem jest  Stefano Farina . Znajduje się w  Saleto, malowniczej krainie w południowych Włoszech.                                    Winnica położona na szlaku miedzy  miejscowością Salice a Avetrana, zachwyca wyjątkowym krajobrazem. Można tu skosztować takich win jak np.: Negraoamaro, Salice Salentino, Primitivo ,Rossato della Rosa del Salice.

Środa 18 maj 2011

Wizyta w miejscowości Alberobello (wpisaną na listę UNESCO) której okolice słyną z uroczych, małych, okrągłych domków budowanych z kamienia zwanych Trulli. Następnie zwiedzanie miejscowości Martina Franca –stare, bardzo efektowne miasteczko otoczone kamiennymi murami pomiędzy którymi znajdują się bramy prowadzące do włoskich placów i wąskich uliczek. Największym placem miejskim jest Piazza di Roma. Wieczorem degustacja w lokalnej  winnicy.

Czwartek 19 maj 2011

Wyjazd z miejscowości Avetrana do Rzymu.

13.00 Przyjazd do Rzymu

Zwiedzanie miasta. Podczas wycieczki zwiedzamy Fontannę di Trevi. Jest to niekwestionowany symbol Rzymu oraz najsłynniejsza rzymska fontanna barokowa. Legenda głosi że ten, kto wrzuci do fontanny monetę w niedługim czasie ponownie wróci do Rzymu. Fontanna robi ogromne wrażenie. Następnie spacer na Piazza Navona( najbardziej eleganckim placu w papieskim Rzymie).

Kolacja w rzymskiej restauracji.

Piątek 20 maj 2011

Zwiedzanie Rzymu

Zobaczymy najbardziej znaczące zabytki wiecznego miasta: Kapitol- jedeno z siedmiu wzgórz Rzymu, Koloseum, Plac Wenecki czyli Piazza Venezia położony w samym sercu Rzymu przy Via del Corso, Forum Romanum czyli najstarszy reprezentacyjny Plac Rzymski.

18.35 wylot z Portu lotniczego Rzym-Ciampino.

20.45 przylot do Wrocławia.